Publikacje

Praktyczna publikacja na temat zastosowania podejścia Design Thinking w kulturze:

okładka ebooka "Design Thinking w kulturze"

E-book został przygotowany w ramach stypendium MKiDN w dziedzinie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Przybliża w przystępny sposób wszystkie etapy myślenia projektowego. Zawiera też liczne wskazówki, trzydzieści jeden narzędzi oraz przykłady ich zastosowania.

Pobierz publikację: [ebook PDF]  [ebook MOBI]  [ebook ePub]

 

Inne bezpłatne publikacje na temat edukacji kulturalnej i planowania oferty instytucji kultury, których jestem redaktorką i współautorką:

MEGafon Kultury to projekt dofinansowany ze środków MKiDN, który włączył młodych ludzi w wieku 16-25 lat do działań Muzeum Emigracji w Gdyni. Zaplanowali program Nocy Muzeów i współtworzyli aplikację mobilną o wystawie stałej. W publikacji podsumowującej projekt znajdują się m.in.porady na temat pracy z młodzieżą, a także tekst przybliżający animatorom kultury metodykę Design Thinking.

Publikację można pobrać ze strony Muzeum Emigracji.

W ramach projektu Muzeum. Udostępnij! mali podopieczni gdyńskich placówek wsparcia dziennego zamienili się w przewodników i oprowadzali swoje rodziny po wystawie stałej. I to autorskimi trasami! Publikacja opowiada o tym, jak nam się to udało. Projekt był dofinansowany ze środków MKiDN i znalazł się w finale konkursu “Wydarzenie Historyczne Roku 2016” w kategorii “Edukacja i Multimedia”.

Publikację można pobrać ze strony Muzeum Emigracji.