O mnie

Nazywam się Agnieszka Kaim. Jestem menedżerką kultury, animatorką społeczno-kulturalną i moderatorką Design Thinking. Interesuję się projektowaniem usług i doświadczeń w sektorze kultury. Od ponad 10 lat pomagam instytucjom publicznym i organizacjom pozarządowym w budowaniu atrakcyjnej oferty angażującej różnorodne grupy uczestników.

Oprócz studiów psychologicznych na Uniwersytecie Gdańskim i podyplomowego studium zarządzania NGO w Collegium Civitas, ukończyłam też m.in. kurs moderatora w Design Thinking Institute, kurs UX Design w infoShare Academy, warsztaty facylitacji włączającej CoResolve, szkolenie ze zwinnego zarządzania projektami (certyfikat Agile PM Foundation) i letnią szkołę Experience Design (University of the Arts London).

Lubię łączyć ludzi, budować partnerstwa i wprowadzać ciekawe pomysły w życie!

Mam doświadczenie w:

– prowadzeniu szkoleń i warsztatów:

Lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Prowadziłam autorskie szkolenia „Projektowanie oferty kulturalnej dla dorosłych” metodą Design Thinking w ramach cyklu „Kadra Kultury” Narodowego Centrum Kultury. Tego podejścia do projektowania i rozwiązywania problemów uczyłam też m.in. wolontariuszy Project Management Institute, pracowników Muzeum Emigracji w Gdyni, uczestników projektu Miejski Service Design czy aktywistki z trójmiejskich klubów rodzica. Szkoliłam też z Design Thinking grupy międzynarodowe, m.in. podczas konferencji Hands On! International Associations of Children in Museums w Galerii Narodowej w Pradze.

– tworzeniu programu nowych miejsc i instytucji:

Wiem jak to jest rozwijać zupełnie nową ofertę z uwzględnieniem wielu różnych potrzeb. Za stworzenie i realizację strategii działań edukacyjnych w Muzeum Emigracji otrzymałam nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni. Przy pracy nad nowym programem wykorzystuję metodykę Design Thinking i Service Design. U podstaw tych podejść leży koncentracja na potrzebach użytkowników. Więcej przeczytasz o nich na moim blogu.

– planowaniu i koordynacji projektów oraz organizacji wydarzeń:

Lubię szukać niestandardowych rozwiązań. Specjalizuję się w projektach społeczno-kulturalnych i edukacyjnych. Realizowałam (we współpracy ze świetnymi zespołami!) zarówno projekty skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, jak i przedsięwzięcia międzypokoleniowe. Były wśród nich także działania odpowiadające na szczególne potrzeby osób z niepełnosprawnościami czy migrantów. Jestem autorką „Muzeum. Udostępnij!” – programu edukacji medialnej dla podopiecznych placówek wsparcia dziennego, realizowanego w Muzeum Emigracji. Został on wyróżniony w konkursie Wydarzenie Historyczne Roku 2016. Pracując w Muzeum koordynowałam też we współpracy z Granną pracę nad detektywistyczną grą planszową „M/S Batory”, która w angażujący sposób przekazuje wiedzę na temat słynnego polskiego transatlantyku.

– pisaniu i ocenie wniosków grantowych:

Hasło „rzuć wszystko i chodź pisać wnioski” mi nie straszne! Pracując dotychczas w organizacjach i instytucjach kultury realizowałam projekty dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, British Council, Miasta Gdańska i programu Obywatele dla Demokracji. Zajmuję się także merytoryczną oceną wniosków grantowych. Współpracowałam w tym zakresie m.in. z Velux Foundations, Ecorys Polska i Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego.

 

Moje pełne CV znajdziesz na LinkedIn.

Zapraszam Cię też do moich innych miejsc w sieci:
• grupa na Facebooku: facebook.com/groups/robiewkulturze
• fanpage: facebook.com/designthinkingwkulturze
• instagram: instagram.com/agn.kaim

W czym mogę Ci pomóc? hello@agnieszkakaim.eu

Podziel się: