Gdańsk. Szkolenie „Design Thinking w kulturze”

Już 4 grudnia zapraszam na warsztaty z wyjątkowej metody pracy w kulturze, jaką jest Design Thinking. Sprawdź, jak możesz lepiej angażować uczestników do swoich projektów! Szkolenie jest bezpłatne, realizowane we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (KLIK)

Warunki uczestnictwa

Na warsztat obowiązują zapisy!
Limit miejsc wynosi 16 osób.
Organizatorzy zapewniają zaświadczenia o udziale w warsztacie.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

4 XII | 10.00-15.00 | Szkolenie Design Thinking w kulturze | SIEŃ IKM, ul. Długi Targ 39/40 Gdańsk

Opis warsztatu

Design Thinking, po polsku nazywane myśleniem projektowym, to sprawdzone podejście do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Chociaż nadal wykorzystywane jest głównie w sektorze komercyjnym, jego potencjał można z powodzeniem wykorzystać także w instytucjach kultury. Pozwoli to na zaangażowanie (potencjalnych) uczestników w kreowanie oferty kulturalnej, tak aby lepiej odpowiadać na ich potrzeby i łatwiej budować długofalowe relacje.

Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do osób pracujących w sektorze kultury, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z podejściem Design Thinking i po raz pierwszy z bliska przyjrzeć się jego fazom, czyli empatii, diagnozie potrzeb, ideacji, prototypowaniu i testowaniu.

Program

Podczas pięciu godzin szkolenia uczestnicy i uczestniczki będą mieć okazję do tego, aby:

  • poznać główne założenia i narzędzia metodyki Design Thinking,
  • doświadczyć wszystkich etapów procesu Design Thinking, pracując w kilkuosobowych zespołach nad przykładowym mini-wyzwaniem,
  • poznać różne możliwości zastosowania tego podejścia w sektorze kultury,
  • wzmocnić swoją kreatywność,
  • przedpremierowo popracować z edukacyjną publikacją „Design Thinking w kulturze. Myślenie projektowe krok po kroku” jako jej pierwsi czytelnicy i czytelniczki.

Prowadząca

Agnieszka Kaim – menedżerka kultury, edukatorka, animatorka, koordynatorka projektów. Design Thinking wykorzystuje głównie w pracy z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, którym od ponad 10 lat pomaga w budowaniu atrakcyjnej oferty angażującej różnorodne grupy uczestników. Prowadziła autorskie szkolenia z projektowania oferty kulturalnej metodą Design Thinking w ramach cyklu „Kadra Kultury” Narodowego Centrum Kultury (2017-2018). Współpracowała też jako trenerka m.in. z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Fabryką Kultury i Strefą Startup PPNT. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za stworzenie i realizację strategii działań edukacyjnych w Muzeum Emigracji (2016). Autorka „Muzeum. Udostępnij!” – programu edukacji medialnej dla podopiecznych placówek wsparcia dziennego (finalista Wydarzenia Historycznego Roku 2016). Stypendystka MKiDN w dziedzinie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Prowadzi bloga o Design Thinking w kulturze: www.agnieszkakaim.eu/blog.

 

Warsztat zostanie zrealizowany we współorganizacji programu Instytutu Kultury Miejskiej Sieć Kultury i Agnieszki Kaim. Jest częścią projektu „Design Thinking w instytucjach kultury” realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.