Seed Cards. Narzędzie nie tylko dla biznesu

Seeds Cards

Kto z prowadzących warsztaty i szkolenia nie ma słabości do pięknie wykonanych narzędzi? Ja zdecydowanie mam, przyznaję się. A ostatnio zachwyciły mnie Seed Cards wydane przez UXPlus.

Seeds mają wspierać projektowanie doświadczeń klienta. Pokazują bardzo szeroki wachlarz wyzwań i inspiracji, przez co poszerzają perspektywę uczestników warsztatów. Pobudzają kreatywność przy generowaniu pomysłów, a jednocześnie dostarczają bardzo konkretnych przykładów – są trochę jak książka o projektowaniu doświadczeń.

Jest to narzędzie zaprojektowane przede wszystkim z myślą o biznesie, ale moim zdaniem świetnie się sprawdza także w instytucjach kultury. Przygotowując warsztaty dla biblioteki wybrałam z talii 20 kart, które zawierały takie wyzwania, jak np. “Jak możesz przekazać kontrolę w ręce swoich klientów?”, “Jak możesz sprawić, że klienci będą mili dla siebie nawzajem?” czy “Jak możesz wykorzystać unikalne osobowości Twoich pracowników?”.

Seed Cards - wyzwania

Seed Cards pomagają spojrzeć na usługi świadczone w kulturze z punktu widzenia widowni, odwiedzających, uczestników wydarzeń. Np. karta “Jak możesz zmienić rozczarowanie klienta w miłe doświadczenie?”, zastosowana w bibliotece, pozwoliła przyjrzeć się sytuacjom przykrym dla czytelników. Były to np. brak poszukiwanej książki, konieczność zapłaty kary za opóźniony zwrot, długa kolejka czy brak możliwości przedłużenia wypożyczenia z powodu listy oczekujących. Inspiracje na odwrocie kart ułatwiają wymyślanie niestandardowych sposobów zaradczych. No i spójrzcie tylko na te kolory!

Seeds - inspiracje

Autorką Seeds jest dr Agnieszka Szóstek, która projektowaniem doświadczeń i budowaniem strategii opartych o potrzeby klienta zajmuje się od ponad 16 lat.

Talia zawiera 50 kart z wyzwaniami i przykładami ich rozwiązania, 10 kart ze scenariuszami warsztatów i czyste karty do wpisania wybranych przez siebie przykładów doświadczeń.

Karty Seeds w wersji polskiej i angielskiej można kupić np. w sklepie Gadżety Trenera.

 

Spodobał Ci się ten tekst? Polub mnie na FB, żeby nie przegapić kolejnych!

 

Podziel się: