Nabór do projektu „Design Thinking w instytucjach kultury”

Prototyp z warsztatów w Stacji Kultura. fot. Agnieszka Doborzyńska

Pracujesz w instytucji kultury w województwie pomorskim? Napotykasz na wyzwania przy projektowaniu oferty? Nie wiesz jak badać i uwzględniać potrzeby uczestników? A może czujesz, że umykają Wam ważne grupy odbiorców? Zgłoś swój zespół do projektu “Design Thinking w instytucjach kultury”!

W ramach programu, który realizuję dzięki stypendium MKiDN, szukam obecnie dwóch  instytucji zainteresowanych współpracą w drugiej połowie roku.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Projekt skierowany jest do publicznych instytucji kultury z województwa pomorskiego, które spełniają co najmniej jedno z poniższych kryteriów:
• działają w miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców,
• mieszczą się na obszarze rewitalizacji,
• działają krócej niż 5 lat,
• zatrudniają mniej niż 15 pracowników.

Pierwszą instytucją, która w lutym 2019 dołączyła do projektu, jest Stacja Kultura – Biblioteka Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Co otrzyma instytucja kultury w ramach projektu?

• 16-godzinne szkolenie z metodyki Design Thinking dla całego zespołu.
• Zestaw materiałów szkoleniowych.
• Konsultacje i wsparcie procesu projektowego prowadzonego przez zespół instytucji w odpowiedzi na wybrane wyzwanie związane z budowaniem oferty kulturalnej.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Do czego instytucja zobowiązuje się uczestnicząc w projekcie?

• Do skierowania na szkolenie co najmniej 6 osób pełniących różne role, np. kadry zarządzającej, pracowników merytorycznych i administracyjnych, wolontariuszy.
• Do przeprowadzenia po szkoleniu procesu projektowego z wykorzystaniem narzędzi Design Thinking, polegającego np. na opracowaniu oferty edukacyjnej skierowanej do określonej grupy docelowej. Proces prowadzony będzie przez zespół instytucji przy wsparciu moderatorki.
• Do wyrażenia zgody na opublikowanie analizy przypadku przeprowadzonego procesu projektowego na blogu projektu, w mediach społecznościowych oraz w publikacji podsumowującej projekt, z zastrzeżeniem prawa do autoryzacji opisu przypadku.

Na czym polega podejście Design Thinking?

Piszę o tym krok po kroku w pierwszym tekście na blogu. Zachęcam do przeczytania przed wysłaniem zgłoszenia. 🙂

Kto będzie prowadził szkolenia i konsultacje?

Szkolenia i konsultacje procesów projektowych poprowadzę osobiście. 🙂 Nazywam się Agnieszka Kaim. Jestem menedżerką kultury i animatorką społeczno-kulturalną z ponad 10-letnim doświadczeniem, którym lubię się dzielić. Prowadziłam m.in. autorskie szkolenia „Projektowanie oferty kulturalnej dla dorosłych” w ramach cyklu „Kadra Kultury” Narodowego Centrum Kultury. Ukończyłam kurs moderatora w poznańskim Design Thinking Institute, warsztaty facylitacji włączającej CoResolve w Instytucie Kultury Miejskiej i letnią szkołę Experience Design w Central Saint Martins (University of the Arts London). Więcej o moim doświadczeniu i wykształceniu przeczytasz w tej zakładce.

Szkolenie w ramach cyklu Kadra Kultury NCK. fot. Alicja Szulc

Kiedy odbędą się szkolenia i procesy projektowe?

W uzgodnionych wspólnie terminach w drugiej połowie 2019 roku, po podpisaniu porozumienia o współpracy.

Jak zgłosić instytucję do projektu?

Wystarczy wypełnić załączony niżej formularz, podpisać go i wysłać skan na adres hello@agnieszkakaim.eu do dnia 22 maja 2019. Wyniki naboru prześlę do końca miesiąca.

 

Więcej o projekcie przeczytasz w zakładce Stypendium MKiDN. W razie pytań napisz. 🙂

Powodzenia!
Agnieszka

Pobierz: Formularz Design Thinking

           service sandbox logo

Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerami są Instytut Kultury Miejskiej oraz Service Sandbox Agnieszka Mróz.

Podaj dalej: